X
Menu

Pisa Şehir Rehberi

Kuzey İtalya bölgesindeki yaklaşık 100 bin nüfuslu bu küçük turistik şehrin en önemli unsuru Meşhur Pisa Kulesi’dir. Mucizeler Meydanı’nda yer alan ve şehir katedralinin ana yapısından ayrı bir şekilde çan kulesi olarak yapılmıştır kule Unesco dünya miras listesinde yer almaktadır. Kulenin bulunduğu meydanda katedral dışında bir de vaftizhane bulunur. Temelindeki yumuşak zeminin çökmesinden dolayı yapıldığı tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye başlayan Pisa Kulesi bu durumundan dolayı dünyaca meşhur bir yapı haline gelmiştir. 56 metre yüksekliğinde olan bu kuleye 294 basamaklı bir merdivenle çıkılır.

Bir çok turistin ilgisini çeken bu bölgeye girdiğinizde kalabalığın ve turistlerin ilginç hareketlerini görebilir ve muhtemelen siz de aynı pozları verebilirsiniz veya yaratıcı farklı pozlar düşünebilirsiniz. Civardaki satıcılardan İtalya ve Pisa’ya özgü hediyelik eşyalar alınabilir. Yalnız dikkat, pazarlık yapmayı unutmayın.

Pisa Gezi Rehberi ve çok daha fazlası için Interbus !

Pisa’da Gezilecek Yerler

CLICK TO EDIT
Placeholder content. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Şanlıurfa Web Tasarım