logo

Merve Tatlı – Interbus Sonrası Yorumu

14462846_10210844346210091_5209801150301769197_n

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kelimeler nasıl böyle bir araya gelebiliyor anlamak mümkün değil. Peki bu kelimelerin benim için tamamen Interbus demek olduğunu size söylesem ?
Bir mutluluk arayışındaydım mutluluğa aç biri olarak. Bir şeylerin değişmesi gerektiğinin farkına vardım ve karşıma çıkacak ilk deliliğe hazırdım. Dünya’yı gezmek pek çok kişinin hayali olmuştur fakat etraftaki imkansız, zor, çok pahalı, gereksiz sesleri birçoğumuzu engellemiştir.
Interbus benim karşıma çıkan bir mucize ve mutluluğuma açılan bir kapı oldu.
Paramı biriktirdim ve mutluluk yolundaki maceram başladı. Hayalini bile kuramadığımız yerlere 18 günde doyasıya gezerek, eğlenerek ulaştık. Deneyimli bir ekip ile yola çıktığın için zaten nerde ne var, neyi görmelisin hepsi sana koordinatörün tarafından iletiliyor. İsteklerin ve ilgin doğrultusunda kendi turunu kendin yapmış oluyorsun.
Interbus aslında mutluluğun varılacak bir nokta olmadığını yolculuğun ta kendisi olduğunu beynime kazıdı. Bir maceraya adım atıyorsun ve etrafında bir otobüs dolusu tanımadığın yüzler. Kim derdi o tanımadığın yüzler senin burnunda tütecek diye ? Dediğim gibi doyasıya her yeri her şehri istediğimiz gibi gezebildik her biri MUAZZAMDI ( bu kelimenin anlamını sadece bizim otobüs bilir  🙂 ) beni mest eden yolculuğun ta kendisi oldu. Oturduğun koltuk evin. (Ben 181 boyumla daha önce hiç bu kadar rahat bir yolculuk yapmadım, boyun uzunsa zaten çevrendeki tüm arkadaşların senin için seferber oluyor senin rahatını düşünüyorlar, ki burda biricik koordinatörümüz Caner başta yardımcı oluyor 😉 ) O evi ev yapan kimi zaman yanındaki arkadaşın kimi zaman yolun kendisi. Nereyi çok sevdim nereyi çok gezdim diyemiyorum aklımda en çok kalan otobüs ve mükemmel yolcuğumuz. En önemlisi kazandığımız güzel arkadaşlıklar. Şehirler zaten çok güzel bir yerden sonra güzellik alışkanlık yapıyor ve sen o şehirde yeni tanıştığın insanlarla başka maceralar peşinde oluyorsun. Bu turun bana kazandırdıkları çok fazla hem kendi iç dünyamı zenginleştirdi hem de mesleki olarak bakış açımı geliştirdi. Mimari anlamda bakış açıma renk geldi diyebilirim. Interbus yaz yaz bitmeme gibi bir şey 🙂 bitmiyor bitemez. Hayatım boyunca hatırlayacağım asla unutmak istemeyeceğim”muazzam” anılar ile ayrılıyorum aranızdan. Az da olsa bir delilik peşindeyseniz böyle bir tur tam adresi asla düşünmeyin, benim gördüklerimi sizde görün, yaşadığım mutluluğa sizde başka hikayeler ile tanık olun sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız 🙂
Son olarak;
Ne demiş şair bilmiyorum ama iyi ki demiş..

Interbus facebook grubumuza katılmak için tıklayın.

14237735_10210604028842307_422128910505933216_n

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir